05-10-2011

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Koszt ubezpieczenia na życie jest sprawą bardzo indywidualną. Składka jest kształtowana przez wiele czynników takich jak typ ubezpieczenia oraz to kim jest osoba chcąca się ubezpieczyć.

W przypadku ubezpieczeń zawieranych na określoną ilość lat istotny jest okres ubezpieczenia. Wysokość składki jest wtedy kształtowana w zależności od tego na jak długo została wykupiona polisa na życie. Im ten okres jest krótszy tym składka jest niższa.

Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na wysokość składki są:

  • płeć (ubezpieczenie kobiety jest tańsze od ubezpieczenia mężczyzny)
  • wiek ubezpieczonego (w im młodszym wieku ubezpieczy się dana osoba tym składka będzie niższa)
  • stan zdrowia (jeśli ubezpieczymy się w chwili gdy nasz stan zdrowotny jest dobry wtedy nasze składki będą niższe niż gdybyśmy ubezpieczali się poważnie chorując, warto dodać, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma prawa zmienić treści umowy w sytuacji gdyby stan zdrowia osoby ubezpieczonej pogorszyłby się już w czasie obowiązywania polisy)

 Ubezpieczenie terminowe a bezterminowe

Ubezpieczenia terminowe zawierane na określoną ilość lat są dużo tańsze od ubezpieczeń bezterminowych. Już za niewielką kwotę miesięcznie możemy nabyć ochronę naszego życia mając zagwarantowaną wysoką sumę ubezpieczenia w wypadku śmierci lub wypadku. Wadą takich ubezpieczeń jest to, że w razie zaistnienia określonego w umowie zdarzenia po końcu okresu ubezpieczenia nie dostaniemy jakichkolwiek pieniędzy.

Umowy dodatkowe

Wartość ubezpieczenia mogą podnieść tzw. umowy dodatkowe. Warto się jednak wcześniej zastanowić, które umowy są dla nas niezbędne, a bez których możemy się obejść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.