Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

By | 05-10-2011

Koszt ubezpieczenia na życie jest sprawą bardzo indywidualną. Składka jest kształtowana przez wiele czynników takich jak typ ubezpieczenia oraz to kim jest osoba chcąca się ubezpieczyć.

W przypadku ubezpieczeń zawieranych na określoną ilość lat istotny jest okres ubezpieczenia. Wysokość składki jest wtedy kształtowana w zależności od tego na jak długo została wykupiona polisa na życie. Im ten okres jest krótszy tym składka jest niższa.

Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na wysokość składki są:

  • płeć (ubezpieczenie kobiety jest tańsze od ubezpieczenia mężczyzny)
  • wiek ubezpieczonego (w im młodszym wieku ubezpieczy się dana osoba tym składka będzie niższa)
  • stan zdrowia (jeśli ubezpieczymy się w chwili gdy nasz stan zdrowotny jest dobry wtedy nasze składki będą niższe niż gdybyśmy ubezpieczali się poważnie chorując, warto dodać, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma prawa zmienić treści umowy w sytuacji gdyby stan zdrowia osoby ubezpieczonej pogorszyłby się już w czasie obowiązywania polisy)

 Ubezpieczenie terminowe a bezterminowe

Ubezpieczenia terminowe zawierane na określoną ilość lat są dużo tańsze od ubezpieczeń bezterminowych. Już za niewielką kwotę miesięcznie możemy nabyć ochronę naszego życia mając zagwarantowaną wysoką sumę ubezpieczenia w wypadku śmierci lub wypadku. Wadą takich ubezpieczeń jest to, że w razie zaistnienia określonego w umowie zdarzenia po końcu okresu ubezpieczenia nie dostaniemy jakichkolwiek pieniędzy.

Umowy dodatkowe

Wartość ubezpieczenia mogą podnieść tzw. umowy dodatkowe. Warto się jednak wcześniej zastanowić, które umowy są dla nas niezbędne, a bez których możemy się obejść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.