Emerytura z ZUS a ubezpieczenia na życie.

W ostatnim tygodniu sporo zamieszania przyniosły informacje z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To że w ZuSie stale pieniędzy brakuje (i będzie brakować coraz więcej) wiadomo od dawna, ale tym razem wszystkie media jednogłośnie podały informację o wielkości zadłużenia.

Najbardziej optymistyczne szacowanie ZuSu mówi o braku ponad 300 mld zł w latach 2011 – 2015. Z kolei najczarniejszy scenariusz zakłada deficyt w postaci 417 mld zł. Pomijając dokładność oszacowania oraz powody tego gigantycznego zadłużenia każdy z nas powinien pomyśleć o swojej przyszłej emeryturze.
Skoro w kolejnych latach Państwo będzie miało takie problemy z wypłacaniem emerytur to biorąc również pod uwage lata następne (przyrost naturalny) oraz architekturę systemu ubezpieczeń przyszłość nie napawa optymizmem.
Dla każdej osoby w wieku produkcyjnym powinno być jasne, iż powinien zacząc samodzielnie oszczędzać i inwestować na godziwą emeryture. Jednym z głównych produktów o wielu zaletach, który może służyć temu celowi jest Polisa na życie. Nie dość, że to ubezpieczenie może zapewnić nam godziwą emeryturę to także posiada inne zalety, o których w następnych wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *