II edycja konkursu „To dla mnie ważne”

[browser-shot url=”http://www.aviva.pl” width=”300″]

Przy Grupie Aviva, która jest największą instytucją ubezpieczeniową w Polsce, powstała Fundacja Aviva. Jej głównym zadaniem jest wspieranie społecznych inicjatyw mających na celu ułatwienie życia i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa. 15 września br. rozpoczęto II edycję konkursu „To dla mnie ważne”. Program ten opracowano z myślą o dzieciach i o ich rodzicach. Nagroda w konkursie są środki finansowe, które przeznaczyć można na realizację projektu zgłoszonego do II edycji konkursu.

W wielu środowiskach nadal brakuje placów zabaw i miejsc w których najmłodsze dzieci mogłyby bezpiecznie spędzić czas. Ponadto w okolicach brak ośrodków, które zapewniałyby szereg zajęć artystycznych, sportowych czy też edukacyjnych. Najwyższy czas to zmienić. Stąd pomysł na przeprowadzenie konkursu. Każdy kto tylko czuje wewnętrzną chęć społecznej pomocy powinien opracować projekt i zgłosić go do konkursu. Aby tego dokonać należy wejść na główną stronę Avivy i wypełnić odpowiedni formularz w którym dokonuje się szczegółowego opisu projektu. Inicjatywę zgłosić mogą osoby indywidualne, ale także grupy znajomych, a nawet jednostki samorządowe. Do głównego finału wejdzie 20 inicjatyw, które zyskają najwięcej głosów. Spośród finalistów jury Avivy wyłoni zwycięzców i to właśnie wśród nich rozdysponuje pulę 200 tys.zł.

I edycja konkursu odniosła niebywały sukces, bowiem aż w 6 województwach zrealizowano 6 zgłoszonych projektów. W związku z tym powstało tyle samo miejsc w których dzieci mogą mile spędzić czas. Do konkursu przystąpiło wówczas 450 kandydatów. Internauci wykazali wysokie zainteresowanie i oddali ponad 800 tys. głosów. Powstały m.in. place zabaw, Bajkowy Ośrodek Terapeutyczny dla dzieci niepełnosprawnych i autystycznych, Świetlica „Ziomuś”. Wyniku konkursu postanowiono stworzyć ośrodki w których prowadzi się zajęcia sportowe dla dzieci.

Szczegółowe informacje są tu.

Źródło:http://www.aviva.pl/o_naszej_firmie/centrum_prasowe/aktualnosci-524.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *