Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Koszt ubezpieczenia na życie jest sprawą bardzo indywidualną. Składka jest kształtowana przez wiele czynników takich jak typ ubezpieczenia oraz to kim jest osoba chcąca się ubezpieczyć.

W przypadku ubezpieczeń zawieranych na określoną ilość lat istotny jest okres ubezpieczenia. Wysokość składki jest wtedy kształtowana w zależności od tego na jak długo została wykupiona polisa na życie. Im ten okres jest krótszy tym składka jest niższa.

Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na wysokość składki są:

  • płeć (ubezpieczenie kobiety jest tańsze od ubezpieczenia mężczyzny)
  • wiek ubezpieczonego (w im młodszym wieku ubezpieczy się dana osoba tym składka będzie niższa)
  • stan zdrowia (jeśli ubezpieczymy się w chwili gdy nasz stan zdrowotny jest dobry wtedy nasze składki będą niższe niż gdybyśmy ubezpieczali się poważnie chorując, warto dodać, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma prawa zmienić treści umowy w sytuacji gdyby stan zdrowia osoby ubezpieczonej pogorszyłby się już w czasie obowiązywania polisy)

 Ubezpieczenie terminowe a bezterminowe

Ubezpieczenia terminowe zawierane na określoną ilość lat są dużo tańsze od ubezpieczeń bezterminowych. Już za niewielką kwotę miesięcznie możemy nabyć ochronę naszego życia mając zagwarantowaną wysoką sumę ubezpieczenia w wypadku śmierci lub wypadku. Wadą takich ubezpieczeń jest to, że w razie zaistnienia określonego w umowie zdarzenia po końcu okresu ubezpieczenia nie dostaniemy jakichkolwiek pieniędzy.

Umowy dodatkowe

Wartość ubezpieczenia mogą podnieść tzw. umowy dodatkowe. Warto się jednak wcześniej zastanowić, które umowy są dla nas niezbędne, a bez których możemy się obejść.

Koszt ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenia na życie nie są produktem luksusowym. Są one powszechnie dostępne i można z nich skorzystać każdy kto będzie zainteresowany zabezpieczeniem przyszłości głównie swojej rodziny. Z warunkami ubezpieczeń na życie, kosztami które się z tym wiążą można zapoznać się na stronie internetowej ubezpieczycieli. Koszt, wysokość składki uzależniona jest od kilku zmiennych. Jedną ze zmiennych mających wpływ na wysokość składki jest na przykład wiek klienta oraz jego stan zdrowia.

Jeżeli potencjalny zainteresowany jest zdecydowany, że chce wykupić ubezpieczenie na życie, koszt to ta wiadomość, która go interesuje. Jeżeli interesuje nas porównanie ofert, chcemy mieć pewność, że wybierzemy najbardziej optymalne rozwiązanie to warto zgłosić się niezależnego doradcy, który właśnie dla nas dokona porównania produktów dostępnych na rynku.
Z pewnością nie warto odkładać decyzji o ubezpieczeniu na życie. Koszt, jaki ponosi klient uzależniony jest również od wykonywanej pracy. Jeżeli nasza praca uchodzi za niebezpieczną tym bardziej powinniśmy zdecydować się na ubezpieczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *