Lepiej dmuchać na zimne

[browser-shot url=”https://www.gothaer.pl/pl-aktualnosci-czytaj/72408/”]

Towarzystwo ubezpieczeniowe Gothaer postanowiło zaprezentować wyliczenia dotyczące rzeczywistych kosztów usuwania szkód w mieszkaniu. Okazuje się, iż średnia ich wysokość jest nawet pięć razy wyższa niż standardowa roczna składka ubezpieczeniowa. Jeżeli natomiast nie zadbamy o ochronę turystyczną, wskaźnik ten rośnie dwukrotnie.

Najczęściej planujemy zakup jakiegoś sprzętu lub wykupienie zagranicznej wycieczki, a nie ich zabezpieczenie. Zamiast przejmować się ewentualną kradzieżą lub niespodziewanymi wypadkami, myślimy o parametrach nowego komputera i standardzie hotelu z basenem. Warto pamiętać, że konsekwencje takiego zachowania mogą poważnie nadszarpnąć nasze finanse. Według Anny Materny, Dyrektora Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A., problemem jest powszechne przekonanie o wysokich kosztach polisy oraz brak wiedzy na temat jej warunków.

Warto przyjrzeć się przedstawionym przez Gothaer statystykom. Osoba, która nie posiada polisy mieszkaniowej, za likwidację szkody zapłaci średnio 1300-1500 zł, przy średniej wysokości składki ubezpieczeniowej plasującej się na poziomie 250-300 zł. Większą niż tę pięciokrotną dysproporcję widać na przykładzie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Tutaj portfel klienta może zostać uszczuplony o około 2500-3000 zł wobec 350-400 zł obowiązkowej składki. Dużo tracą także nieubezpieczeni turyści (1000-1200 zł pierwszego wskaźnika i 100-120 zł drugiego). Nie należy jednak wpadać w panikę i na ślepo wykupywać wszelkie dostępne produkty ochronne. Firma Gothaer radzi na spokojnie przeanalizować nasze potrzeby i dopasować do nich konkretny rodzaj ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *