Likwidacja polisy na życie

Zła sytuacja materialna – likwidacja polisy na życie. Sprawdź jak wypowiedzieć umowę firmie ubezpieczeniowej. Szybki wykup polisy przy likwidacji ubezpieczenia. Prawa ubezpieczonego przy rezygnacji z polisy. Okres wypowiedzenia warunków umowy polisy życiowej. Skorzystaj z pomocy darmowego doradcy ubezpieczeniowego – nie rezygnuj z polisy zbyt łatwo.

Klienci firm ubezpieczeniowych muszą siedzieć, że w każdym momencie trwania umowy mogą skorzystać z jej wypowiedzenia. Niemniej jednak uczynić to może również ubezpieczalnia. Zajść ku temu muszą odpowiednie przesłanki, w związku z tym z reguły do tego nie dochodzi. Jeśli już nastąpi wypowiedzenie umowy to na skutek niepłacenia za swoją polisę. Ponadto, każda ze stron ma określony okres wypowiedzenia.

Jeśli dochodzi do likwidacji polisy oszczędnościowej, ubezpieczony ma pełne prawo do wykupu wartości swojej polisy. To z kolei oznacza faktyczny zwrot części wpłaconych dotychczas składek. Krótszy okres ubezpieczenia wiąże się z mniejsza wartością owego wykupu. Pamiętać należy, że pierwsze dwa lata to w wielu przypadkach zero złotych. Można jednak skorzystać z opcji częściowego wykupu. Wówczas zniża się gwarancja polisy.

Rezygnacja z polisy powinna być bardzo dobrze przemyślana. Nie chodzi tutaj o związane z tym koszta, ale przede wszystkim brak ochrony po zerwaniu umowy. W przypadku pogorszonej sytuacji materialnej, warto przeanalizować zmianę warunków polisy. Wówczas nie trzeba myśleć w ogóle o jej likwidacji. Ubezpieczony może:

  • dokonać rezygnacji z dodatkowych umów,
  • sukcesywnie obniżyć kwotę ubezpieczenia,
  • zawiesić składki na kilka następnych miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *