Mądrze przejdź przez rozwód

[browser-shot url=”http://www.ingzycie.pl/przewodnik/co-zrobic-gdy/rozwod”]

Obietnice wiecznego wsparcia, wspólne plany i marzenia często zderzają się z brutalną rzeczywistością. Czasami dochodzi do sytuacji, w której niemożliwe okazuje się dalsze życie z mężem lub żoną. Decyzja nigdy nie jest łatwa, ale jeżeli jesteśmy pewni rozstania, warto zastosować się do paru rad przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego ING Życie.

Jeżeli rozwód stanie się faktem, niezbędne staje się załatwienie paru formalności. Pierwszą z nich jest zgłoszenie ewentualnej zmiany nazwiska w naszym Urzędzie Skarbowym oraz w przedsiębiorstwach, które podpisały z nami umowę. Mogą być to banki, operatorzy telefoniczni, wspólnoty mieszkaniowe itd. Co więcej, konieczna okazuje się wymiana podstawowych dokumentów, czyli dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy. Aby zakończyć rozstanie w kwestii finansów, musimy zgłosić fakt rozwiązania małżeństwa do naszego Otwartego Funduszu Emerytalnego. Jeżeli jesteś klientem ING PTE, odpowiedni formularz znajdziesz na ich stronie internetowej.

Warto także skorzystać z konsultacji prawniczej w kwestii podziału wspólnego majątku. Następnie zajmijmy się kwestią zmiany uposażonych w umowie ubezpieczeniowej osób. Tak samo jak w przypadku OFE, klienci ING Życie odpowiednie dokumenty znajdą na www.ingzycie.pl. Wypełnione formularze należy przesłać do siedziby przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *