Narodziny dziecka a zmiana postawy jego rodziców

[browser-shot url=”https://www.aviva.pl/o_naszej_firmie/centrum_prasowe/aktualnosci-525.html”]

AVIVA to trzysta lat nieprzerwanej działalności. Dzisiejszą markę AVIVA na przestrzeni lat stworzyły takie Grupy jak: Commercial Union, General Accident oraz Norwich Union. Spółki te stworzyły firmę silną, o rozbudowanej strukturze, bogatej ofercie i doskonałej dystrybucji. AVIVA proponuje swoim klientom pakiety ubezpieczeniowe z zakresu ubezpieczeń zdrowotnych, komunikacyjnych, mieszkaniowych czy podróżnych. Ponadto, Grupa świadczy usługi emerytalne, inwestycyjne i szereg usług przeznaczonych dla firm. W ostatnim czasie stworzono zupełnie bezpłatny Program AVIVA dla Młodych Rodziców. Przyczyną przystąpienia do programu stały się wyniki badań przeprowadzonych w ramach Badania ARC Rynek i Opinia, na specjalne zlecenie Grupy AVIVA.

Po dokonaniu analizy uzyskanych wyników jasno stwierdzono, iż po narodzinach dziecka postawa zarówno młodej mamy jak i młodego taty diametralnie się zmienia. Młodzi ludzie myśląc o pojawieniu się w przyszłości dziecka najczęściej obawiają się utraty czasu na spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi. W okresie wczesnej młodości myśl o założeniu rodziny jest zupełnie odległa. Najważniejszy aspekt w życiu pełnią spotkania towarzyskie, zabawa i przyjemności. Każdy młody człowiek założenie rodziny utożsamia z utratą wolności i brakiem czasu dla siebie i znajomych. Ku zdziwieniu wszystkich okazuje się, iż w obliczu założenia rodziny w sytuacji narodzin pierwszego dziecka postawy zarówno mężczyzn jak i kobiet ulegają natychmiastowej zmianie. Okazuje się, że aż 79% rodziców zwraca większą uwagę na zapewnienie swej rodzinie pełni bezpieczeństwa. W sposób pespektywistyczny myśli około 58% ankietowanych. Ponadto młodzi rodzice są coraz mniej skłonni do zachowań ryzykownych, nieodpowiedzialnych (55%). Świeżo upieczeni rodzice gotowi są za zupełną zmianę stylu życia i określonych życiowych celów.

Szczególnie o bezpieczeństwo swojej rodziny obawiają się ojcowie, bowiem na nich spoczywa obowiązek utrzymania swoich dzieci. Wówczas boją się oni, iż z powodu choroby czy wypadku nie będą w stanie pracować i zagwarantować swojej rodzinie oczekiwanej sytuacji materialnej. Z badań również wynika, że 39% młodych ludzi uważa, że po narodzinach dziecka więź małżeńska znacznie się wzmocniła. Młodzi rodzice często oczekują pomocy w pierwszych chwilach po przyjściu na świat ich pociechy. Wówczas wszelkie działania związane z wychowaniem dziecka stają się jedną wielką niewiadomą. Wówczas swoją pomoc oferuje AVIVA, proponując nowoczesną usługę, która umożliwia kontakt rodziców ze specjalistami opieki medycznej. AVIVA umożliwia dostęp do całodobowej infolinii medycznej, która przeznaczona jest dla rodziców opiekujących się dzieckiem w wieku od narodzin do ukończenia 12.miesiąca życia. Aby skorzystać z usługi wystarczy dokonać rejestracji na stronie www. aviva.ol/maluszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *