Rezygnacja z ubezpieczenia na życie

Chcesz zrezygnować z ubezpieczenia na życie, ale nie wiesz jak to zrobić? Otrzymałeś odszkodowanie i nie chcesz dalej opłacać polisy? Zapoznaj się z obowiązującymi zasadami. Wypełnij formularz rezygnacji. Bez zbędnych formalności. Szybko i wygodnie. Rezygnacja z ubezpieczenia na życie online i w oddziale.

Ubezpieczenie na życie jest obecnie jedną z najpopularniejszych form ochrony. W razie nieprzewidzianych wypadków, czy też choroby, możemy dzięki niemu liczyć na określone środki finansowe w związku z różnymi okolicznościami. Większość ubezpieczycieli uwzględnia w polisie takie sytuacje jak: utrata zdrowia, złamania, śmierć osoby ubezpieczonej lub członków jej najbliższej rodziny, czasowy oraz trwały uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu, operacje.

Z ubezpieczenia możemy zrezygnować, w sytuacji gdy odebraliśmy już odszkodowanie, w określonym terminie od podpisania umowy oraz poprzez wypowiedzenie umowy w dowolnym okresie od chwili zawarcia umowy.

Wzór rezygnacji z ubezpieczenia na życie

Wypisując rezygnację z ubezpieczenia na życie musi bezwzględnie podać numer polisy, jak również nasze dane osobowe oraz aktualną datę. Ponadto prośbę o rozwiązanie umowy należy odpowiednio uzasadnić i oczywiście podpisać. W sytuacji gdy opłaciliśmy ubezpieczenie za cały rok, mamy również prawo domagać się od ubezpieczyciela zwrotu części składki za okres, w którym nie będziemy już korzystać z ubezpieczenia. Przy tej okazji wskazane będzie podanie także numeru konta, na które chcemy, aby została przelana należność. Jednakże nie należy się dziwić, że otrzymana kwota będzie niższa niż to sobie wyliczyliśmy.

Pamiętajmy o tym, że ubezpieczenie nie jest formą oszczędzania pieniędzy, a jego naczelnym zadaniem jest ochrona naszego życia i zdrowie w razie trudnych wydarzeń losowych. Nieco inaczej wygląda kwestia zwrotu środków w przypadku polisy z funduszem kapitałowym. Tutaj możemy otrzymać równowartość wykupu, tak więc otrzymujemy wszystkie środki, które przez czas trwania polisy zostały na nie odłożone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *