Ubezpieczenie grupowe czy indywidualne

Wahasz się jakie ubezpieczenie wybrać? Nie wiesz czy możesz liczyć na ubezpieczenie grupowe? Może zastanawiasz się nad ubezpieczeniem indywidualnym, ale szukasz informacji na jego temat? Poznaj różne oferty i wybierz najlepszą dla siebie. Bez niepotrzebnej straty czasu. Za darmo. Brak konieczności przedstawiania badań lekarskich, atrakcyjna stawka,ubezpieczenia grupowe, wysokie kwoty ubezpieczeń, dla każdego, polisy indywidualne.

Wiele osób zastanawia się zakupem różnego rodzaju ubezpieczeń. Z jednej strony bardzo atrakcyjne są ubezpieczenia grupowe, z drugiej natomiast niezwykle ciekawie przedstawiają się oferty ubezpieczeń indywidualnych. Bez względu na to, jakie ubezpieczenie będzie nas obejmowało, należy przejrzeć, porównać odmienne rodzaje ubezpieczeń u poszczególnych ubezpieczycieli i wybrać możliwie najlepsze rozwiązanie.

Dla kogo grupowe, a dla kogo indywidualne

Należy pamiętać o tym,że do ubezpieczeniem grupowym może być objęta tylko ściśle określona grupa osób. Przystąpić do niego mogą jedynie osoby posiadające umowę o pracę . Tak więc w przypadku osób zatrudnionych zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym nie ma tutaj problemów z korzystaniem z tej formy ochrony.

Oczywiście jeżeli taka sytuacja nas nie dotyczy, istnieje jeszcze jedna opcja. Otóż zakładając własną działalność i zatrudniając kilku pracowników, również możemy podpisać umowę o ubezpieczeniu grupowym, jednakże w każdym przypadku wymagany będzie REGON firmy. Natomiast przy ubezpieczeniach indywidualnych nie ma absolutnie żadnych wymagań tego typu i praktycznie każdy może do nich przystąpić, bez względu na wiek czy status. Nasza polisa może zawierać m. in. zabezpieczenie w przypadku: śmierci, zgonu najbliższych członków rodziny, trwałej i częściowej niezdolności do pracy, wypadków w miejscu pracy i poza nim, pobytu w szpitalu jak również wypłatę środków pieniężnych z tytułu urodzenia dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *