Ubezpieczenie na życie bez karencji

Tania polisa bez karencji. Najlepsze ubezpieczenie na życie dla każdego dostępne online. Gwarancja bezpieczeństwa, ubezpieczenie na każdą kieszeń. Skorzystaj z kalkulatora online i wylicz tanią polisę na życie. Zabezpiecz siebie i własną rodzinę przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Nie od dziś ubezpieczenia na życie dla prywatnych klientów cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wielu ludzi kupuje polisę, bo pragnie zapewnić sobie i ukochanej rodzinie poczucie bezpieczeństwa i gwarancję wypłaty odszkodowania. Nie każdy ubezpieczający zdaje sobie jednak sprawę z tego, że polisy są objęte okresem karencji, co nierzadko prowadzi do utraty świadczeń finansowych.

Czym jest okres karencji?

Okres karencji jest formą zabezpieczenia stosowaną przez firmy ubezpieczeniowe. Ich celem jest uchronienie się przed klientami, którzy chcą wyłudzić pieniądze od agencji ubezpieczeniowej. Okres karencji to określony czas, kiedy w przypadku zaistnienia zdarzenia nie zostanie wypłacone odszkodowanie. Obejmuje on urodzenie dziecka, ciężką chorobę czy samobójstwo.

Ile wynosi okres karencji?

Czas, który obejmuje, jest zależny od tego, co jest jego przedmiotem. W przypadku urodzenia dziecka zazwyczaj wynosi dziewięć miesięcy. Ma to związek z czasem, kiedy dziecko pozostaje w łonie matki. Firma ubezpieczeniowa zabezpiecza się w ten sposób przed sytuacjami, gdy rodzice wiedzą o poczęciu dziecka i chcą wyłudzić od firmy ubezpieczenie. Niektóre firmy stosują dłuższe okresy karencji, postępując w ten sposób nieetycznie i nabijając klienta w przysłowiową butelkę.

Jak znaleźć polisę na życie bez karencji?

Nie jest to łatwe, bo firmy ubezpieczeniowe dbają o to, aby zapewnić sobie zabezpieczenie przed nieuczciwymi klientami i chętnie tę wzmiankę zamieszczają. Aby sprawdzić, czy dana firma umieszcza okres karencji, należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Chociaż ciężko jest znaleźć firmę, która nie stosuje tego okresu, to można znaleźć agencję, która stosuje krótkie okresy karencji. W niektórych przypadkach istnieje możliwość uwolnienia się od okresu karencji. Najczęściej ma to miejsce w sytuacji, gdy osoba ubezpieczona przechodzi do innego ubezpieczyciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *