Ile wynoszą koszty ochrony nagrobka?

[browser-shot url=”http://www.concordiaubezpieczenia.pl/komunikat-prasowy/ile_kosztuje_ochrona_nagrobka,355.html”]

W przypadku uszkodzenia nagrobka wykonanego z granitu, koszty naprawienia szkody są bardzo duże i wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Co roku wiele nagrobków zostaje zniszczonych przez wandali lub siły natury. Stare drzewa na cmentarzach nie zawsze wytrzymują silne podmuchy wiatru, a sprawcy aktów wandalizmu bardzo często pozostają bezkarni, chociażby ze względu na brak monitoringu na większości nekropolii.

Z racji tego, że straty bardzo często musimy pokryć z własnej kieszeni, warto więc pomyśleć o ubezpieczeniu nagrobków, takie ubezpieczenie coraz częściej wybierane jest jako ubezpieczenie dodatkowe do ubezpieczenia nieruchomości. Zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje szkody powstałe na nagrobku.

Concordia Ubezpieczenia zapewnia wypłatę odszkodowania w sytuacjach, w których szkody powstały w wyniku zdarzeń losowych lub aktów wandalizmu. Warto zauważyć, że odszkodowanie nie przysługuję w sytuacjach naturalnego niszczenia nagrobka związanego z upływem czasu. Przykładowo nagrobek warty 5 tysięcy złotych można ubezpieczyć już za 75 złotych rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *