Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie

Wypowiedzenia umów ubezpieczeń na życie. Jednostronne rozwiązanie umowy. Sytuacje, gdy klient przestaje płacić składki za ubezpieczenie. Wnioski do pobrania w Internecie. Procedura wypowiadania umów. Sytuacje, kto i kiedy może zerwać umowę. Poznaj konsekwencje zerwania współpracy z firmą ubezpieczeniową.

Procedura wypowiadania umowy ubezpieczenia na życie

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie następuje w wypadku, gdy któraś ze stron przestaje być zadowolona z warunków umowy, gdy ktoś nie wywiązuje się z niej lub zwyczaje gdy owe ubezpieczenie przestaje być już potrzebne. Wtedy to jedna ze stron występuje z prośbą o rozwiązanie umowy. Można ją wypowiedzieć w każdej chwili, przestrzegając terminu ustanowionego w ogólnych warunkach, jakie przedstawiła dana ubezpieczalnia. W przypadku gdy nie było takich określeń – umowa może być wypowiedziana natychmiastowo. Gdyby ktoś miał wątpliwości, jak dokładnie funkcjonuje możliwość wypowiedzenia umów może zwrócić się do rzecznika ubezpieczeń, który z pewnością wyjaśni wszystkie sprawy.

Sytuacje, w których można złożyć wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na życie

Ubezpieczyciel może zerwać umowę tylko w konkretnych przypadkach, gdy naruszone zostały wcześniej uzgodnione warunki. Zdarza się to najczęściej, gdy klient przestaje płacić składki w odpowiednim terminie, ignorując jednocześnie upomnienia, wysyłane przez Biuro Ubezpieczeń. Po zerwaniu takiej umowy ubezpieczający jest nadal zobowiązany do opłacenia zaległych składek, ponieważ cały czas był objęty ochroną.

Gdy klient ubezpieczalni chce odstąpić od umowy musi pobrać odpowiedni wniosek i odpowiednio wypełnić go, zaznaczając właściwe odnośniki. Może zrobić to, kiedy chce i bez konkretnej przyczyny. Ludzie robią to, bo znajdują na przykład korzystniejszą ofertę; ponieważ przestają odpowiadać im warunki umowy lub zaczęła być potrzebna większa ochrona, a akurat dana ubezpieczalnia nie może jej zapewnić. Czasami także ubezpieczenie przestaje być potrzebne. Wzory owych wypowiedzeń każdy z łatwością odnajdzie w Internecie, więc nie jest to problemem, a wypełnienie wniosku zajmują tylko chwilę – wystarczy jeden podpis i sprawa załatwiona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *