Zaskakujące niskie ceny polis na życie

[browser-shot url=”http://www.rzu.gov.pl” width=”300″]

Ubezpieczyciele kuszą propozycjami. Potencjalny klient słysząc, że może wykupić polisę już od złotówki bądź 4 zł dziennie, jest zachwycony ofertą i najlepiej już od ręki mógłby podpisać umowę. Okazuje się jednak, że oferty te nie do końca są korzystne. Taka polisa po odpowiednich analizach okazuje się być bardzo droga.

Pierwszą firmą ubezpieczeniową, która dała początek tanim polisom na życie stała się 4Life Direct, proponując wówczas polisę „Moi bliscy”. Warto jednak zastanowić się czy takie polisy w ogóle są opłacalne. Zgodnie z informacjami jakie podaje „Gazeta Wyborcza”, osoba w wieku 65 lat chcąc ubezpieczyć się na kwotę 50 tys. zł musiałaby płacić przeszło 400 zł miesięcznie, zaś osoba w wieku 75 lat aż po 1,3 tys. zł misięcznie. Dla porównania, jeżeli te same osoby opłacałyby polisę w wysokości 1 zł dziennie to po ich śmierci, członkowie rodziny otrzymaliby 1 tys. i 500 zł.

Oferta firmy AVIVA proponuje w swojej ofercie polisę za 4 zł dziennie, jednak warto wiedzieć, że im osoba jest starsza tym większa jest składka ubezpieczeniowa.

Jak widać oferty nie są zachwycające. Przy podpisywaniu umowy ubezpieczeniowej trzeba wykazać się nie lada inteligencją, ponieważ, nie jedna taka firma naciągnęła na straty swoich klientów. W momencie zdarzeń losowych firmy ubezpieczeniowe nie wypłącały pieniędzy. Zazwyczaj tłumaczono, że dany wypadek nie wchodzi w zakres ubezpieczenia. I rzeczywiście, wystarczyło, aby kontuzja ubezpieczonego minimalnie różniła się od definicji sformułowanej przez ubezpieczyciela.

Więcej danych znajduje się tutaj.

Źródło:http://www.rzu.gov.pl/aktualnosci-z-rynku/ubezpieczenia-na-zycie/Ile_jest_warta_polisa_na_zycie_za_1_zl_czy_4_zl_dziennie_____20998

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *